Buitenpost moet beter op de kaart in gemeentelijk beleidsplan Toerisme en Recreatie

De gemeente laat regelmatig visies en plannen maken voor bijna al haar werk. Het Beleidsplan Toerisme en Recreatie 2021-2040  is zo’n stuk dat ze in samenwerking met een onderzoeksbureau heeft samengesteld. Het toerisme en de recreatie kunnen in de toekomst van een steeds groter economisch belang worden voor onze streek. Het beleidsplan is dus beslist van belang voor het perspectief van ons dorp.

Plaatselijk Belang Buitenpost constateert tot haar schrik hoe opvallend bescheiden ons dorp erin terugkomt. Zelfs De Kruidhof wordt bijna zijdelings benoemd. Haar strategische ligging aan het spoor lijkt van niet echt van waarde. En ook De Mieden aan de west- en zuidkant van Buitenpost als natuurgebied van grote natuurlijke en recreatieve waarde krijgt niet echt waardering.Dat niet alleen, ook wordt de verbinding met de omliggende gemeentes gemist. Aan de noordkant van de gemeente kan bijvoorbeeld geprofiteerd worden met de gunstige ligging richting Lauwersmeer en Waddenzee.

Het zijn allemaal zaken die Plaatselijk Belang in een reactie aan de gemeente in rood heeft onderstreept. De bespreking in de raad zal ze met nieuwsgierigheid volgen. Maar naast de kritiek die PBB nu uitspreekt is het duidelijk, als ons dorp ook daadwerkelijk toeristisch en recreatief op de kaart wil komen, dat er meer initiatieven uit ons dorp komen.

9 oktober 2021
Delen via:
© 2024 - Plaatselijk Belang Buitenpost

Deze site maakt gebruik van cookies.

BinnenBuitenpost.nl maakt gebruik van cookies voor verschillende doeleinden. Door verder gebruik te maken van deze site stemt u in met het plaatsen en uitlezen van cookies. U kunt altijd weer de cookie-instellingen wijzigen.
Cookies op onze website
Functionele cookies
Deze cookies zorgen ervoor dat de website goed functioneert. Ook gebruiken wij functionele cookies voor het opsporen van misbruik van onze website en diensten.
Analytische cookies
Met deze cookies kunnen we het gebruik van de website analyseren, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren.
Cookies voor social media
Met deze cookies kunt u verbinding maken met uw sociale netwerken en recensies lezen.
Cookies voor gerichte reclame
Deze cookie worden gebruikt om getoonde advertenties af te stemmen op je interesses, zowel op Kostenservice.nl als op andere websites.