Uitvoering Centrumplan gaat verder dan het verleggen van stenen

Dat de voorbereiding van een nieuw centrumplan langer heeft geduurd dan voorzienis misschien tekenend. Het was geen eenvoudige opgave om de wensen in de gemeentelijke Centrumvisie naar een goede uitwerking te vertalen. Belanghebbenden en de inwoners van ons dorp hebben hun mening kunnen geven. Het is nu aan de gemeenteraad om over de uitvoering te beslissen en het benodigde geld vrij te maken.

Het belangrijkste wapenfeit is het weren van auto’s uit een groot deel van de Kerkstraat. Een tweede opvallende aanpassing is de herinrichting van een deel van het Christinaplein. Het elektriciteitshuisje wordt verplaatst. Het centrum wordt daarmee opener gemaakt. In het plan krijgen de kooplui van de donderdagmarkt een nieuwe plek op het Nijensteinplein. De bedenker is de werkgroep Centrumvisie. Die is samengesteld uit vertegenwoordigers van de gemeente, Plaatselijk Belang, de BusinessClub en middenstanders.

Tjeerd Douma is onafhankelijk voorzitter en reageert positief: “Ik ben tevreden met het plan. Ik heb ook al veel goeds gezien en gehoord uit het dorp. Natuurlijk was ons doel om het zoveel mogelijk mensen naar de zin te maken, maar dat zal nooit 100% lukken. Toch is dit echt een mooi begin.” Want zelfs al wordt dit plan uitgevoerd dan nog is het verhaal in de ogen van Douma niet af: “Wat wij op papier hebben gezet is het horizontale vlak. Als dat uitgevoerd wordt dan moet het ook verticaal ingevuld. De gevels moeten mooier, de leegstaande winkels moeten ingevuld, het centrum moet meer gaan leven. Het vraagt verdere inspanning van de ondernemers, de gemeente en het dorp. Het houdt niet op met het verleggen van stenen.”

De werkgroep stelt dat het een financieel haalbare zaak is en ook een goede investering in ons dorp. Hopelijk zal het plan in maart al in de gemeenteraad worden besproken. Hoe de kaarten daar worden geschud moet blijken, maar Douma stelt: “Ik durf wel te zeggen dat ik tot dusverre in hoofdzaak positieve reacties van de politieke partijen heb gehad. Dat stemt hoopvol.”

14 februari 2022
Delen via:
© 2024 - Plaatselijk Belang Buitenpost

Deze site maakt gebruik van cookies.

BinnenBuitenpost.nl maakt gebruik van cookies voor verschillende doeleinden. Door verder gebruik te maken van deze site stemt u in met het plaatsen en uitlezen van cookies. U kunt altijd weer de cookie-instellingen wijzigen.
Cookies op onze website
Functionele cookies
Deze cookies zorgen ervoor dat de website goed functioneert. Ook gebruiken wij functionele cookies voor het opsporen van misbruik van onze website en diensten.
Analytische cookies
Met deze cookies kunnen we het gebruik van de website analyseren, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren.
Cookies voor social media
Met deze cookies kunt u verbinding maken met uw sociale netwerken en recensies lezen.
Cookies voor gerichte reclame
Deze cookie worden gebruikt om getoonde advertenties af te stemmen op je interesses, zowel op Kostenservice.nl als op andere websites.