Project Fruitbomen toe aan nieuwe stap

Na de boomplantdag van 20 november vorig jaar is het een poosje stil geweest rond de Fruitbomen voor Buitenpost. De winterperiode is niet erg geschikt om actief te zijn. Binnenkort start het vervolg van het project. Leerlingen van Aeres-vmbo zullen de perken verder aankleden en voorzien van nieuwe borden. En
er wordt verder nagedacht. Op twaalf plekken werden in ons dorp perken ingericht met fruitbomen en -struiken. Daarmee is het nog niet af. Met de deelnemende buurten en instellingen is afgesproken dat de perken verder ingevuld worden. Bijvoorbeeld met kruidenplanten of ander eetbaar groen. Daarmee moet het een compleet en aantrekkelijk geheel worden. De bordjes met informatie over de aanplant worden vervangen. Het lukte in november niet om de bedoelde, mooie uitvoering klaar te hebben. De nieuwe bordjes worden van weerbestendig materiaal gemaakt en voorzien van met een laser gebrande opdruk.

Wat volgt nog meer?
De werkgroep Groen Buitenpost wil vanzelfsprekend meer groen in ons dorp. Daar steekt de werkgroep dit jaar in ieder geval energie in. Het is tegelijk belangrijk dat de aanplant te vinden is en ook wordt gebruikt. Dit zou bijvoorbeeld kunnen door een route in en om ons dorp uit te zetten. En dit alles vast te leggen in een informatieboekje of folder. Hierin kan de al aanwezige, bijzondere natuur in en rond Buitenpost worden meegenomen. Wij denken er verder over na.

Dit jaar passeren alle plekken met aanplant in dit dorpsblad de revue. Deze artikelenreeks starten we met het Plaatselijk Belang-perkje in de groenzoom, achter China Garden.
Het perkje werd aangeplant door klas 1.5 van Aeres-vmbo. Het was ook de plek waar de opening van het project plaatsvond. Er staan een appelboom, een bramenstruik en een frambozenstruik met de instructie om deze niet te veel water te geven. Daar hebben we helaas in het momenteel zompige gebied niet veel greep
op. De plek werd door de werkgroep gekozen omdat vlakbij een bankje aanwezig is. De groenzoom is een populaire wandelplek. Het leent zich dus goed voor even zitten met een hapje fruit. Het perk is onderdeel van de Ecologische Zone die ruwweg van noordwest naar zuidoost door ons dorp
loopt. De werkgroep had graag de eigen aanplant willen uitbreiden met een zogenaamd Voedselbosje, een fruithofje waar de mens en andere zoogdieren voedsel en rust kunnen vinden. Omdat het gebied dus ecologisch beschermd is blijkt dit niet te kunnen. We blijven zoeken.

19 maart 2024
Delen via:
© 2024 - Plaatselijk Belang Buitenpost

Deze site maakt gebruik van cookies.

BinnenBuitenpost.nl maakt gebruik van cookies voor verschillende doeleinden. Door verder gebruik te maken van deze site stemt u in met het plaatsen en uitlezen van cookies. U kunt altijd weer de cookie-instellingen wijzigen.
Cookies op onze website
Functionele cookies
Deze cookies zorgen ervoor dat de website goed functioneert. Ook gebruiken wij functionele cookies voor het opsporen van misbruik van onze website en diensten.
Analytische cookies
Met deze cookies kunnen we het gebruik van de website analyseren, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren.
Cookies voor social media
Met deze cookies kunt u verbinding maken met uw sociale netwerken en recensies lezen.
Cookies voor gerichte reclame
Deze cookie worden gebruikt om getoonde advertenties af te stemmen op je interesses, zowel op Kostenservice.nl als op andere websites.