PBB onderzoekt contact via social media

Met ingang van 2022 zal de gemeente Achtkarspelen haar welzijnsbeleid anders inrichten. Voortaan is elk jaar het bedrag van 500.000 euro voor dit type werk in
Achtkarspelen beschikbaar. Aan sociaal-cultureel werk wordt niet meer vast meebetaald. De gemeente wil in de toekomst maatwerk leveren door te subsidieren op basis van behoefte. Daarvoor is
het nodig te weten wat elk dorp zelf nodig denkt te hebben op het gebied van verbetering van de leefbaarheid. Op 12 mei hield de gemeente de informatiebijeenkomst Doarpetoer waar die vraag aan ons dorp werd gesteld. Aan de voet van de Mariakerk was een informatietent ingericht waar spontaan met medewerkers van de gemeente kon worden gesproken. Het aantal dorpsgenoten dat daarvan gebruik maakte was niet heel groot. Niettemin was men tevreden want er was wel nuttige informatie verkregen.

Plaatselijk Belang kwam met vier bestuursleden langs. Een aspect dat door hen werd benadrukt was het gebrek aan onderlinge samenhang en contact in
ons dorp. Dat maakt dat initiatieven voor de leefbaarheid vaak moeizaam van de grond komen. PBB benoemde de mogelijkheid om via internet en met name social media als Facebook, Twitter en Instagram meer verbindingen in het dorp te leggen. Ze zal verder onderzoek hiernaar doen. Of het daadwerkelijk valt te realiseren hangt mede af van het beschikbare geld. Daarin kan de gemeente met subsidie een belangrijke rol spelen.

In de komende maanden worden alle dorpen in Achtkarspelen en Tytsjerksteradie met Doarpetoer bezocht. Voor de zomer komt een eerste rapportage, in het najaar neemt de gemeenteraad een besluit over de besteding van het welzijnsgeld.

11 juni 2021
Delen via:
© 2024 - Plaatselijk Belang Buitenpost

Deze site maakt gebruik van cookies.

BinnenBuitenpost.nl maakt gebruik van cookies voor verschillende doeleinden. Door verder gebruik te maken van deze site stemt u in met het plaatsen en uitlezen van cookies. U kunt altijd weer de cookie-instellingen wijzigen.
Cookies op onze website
Functionele cookies
Deze cookies zorgen ervoor dat de website goed functioneert. Ook gebruiken wij functionele cookies voor het opsporen van misbruik van onze website en diensten.
Analytische cookies
Met deze cookies kunnen we het gebruik van de website analyseren, zodat we de prestaties van onze website kunnen meten en verbeteren.
Cookies voor social media
Met deze cookies kunt u verbinding maken met uw sociale netwerken en recensies lezen.
Cookies voor gerichte reclame
Deze cookie worden gebruikt om getoonde advertenties af te stemmen op je interesses, zowel op Kostenservice.nl als op andere websites.